• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Поради, які допоможуть підготуватися до іспитів
опубліковано 13 липня 2021 року о 17:05

Увага! Спрощено процедуру складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків, а саме:

скорочено загальну тривалість іспиту із двох годин до 30 хвилин;

змінено структуру іспитової роботи: чотири блоки іспиту («Культура мови», «Читання», «Слухання і письмо», «Говоріння») трансформовані у два – письмову частину (29 тестових завдань) та усну (монолог); 

зменшено максимальну кількість балів за іспит для виконання службових обов’язків (з 162 до 63).

Вказані зміни внесені до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 409.

У зв’язку зі скороченням тривалості іспитової сесії змінилася структура іспитової роботи. Зразок іспитової роботи на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків: https://bit.ly/3EnSlE5 

Для підготовки до складання іспиту для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, можна скористатися: ТРЕНАЖЕР для претендентів.

Звертаємо увагу, що усна частина іспиту для виконання службових обов’язків триває до 10 хвилин. Будьте уважні при її проходженні:

1. Натисніть на покликання «Монолог», а далі – «Розпочати обмежений за часом іспит2».

2. Прочитайте завдання, кілька хвилин підготуйтеся до виголошення монологу.

3. Натисніть кнопку «Увімкнути камеру», коли будете готові виголосити монолог. На екрані Ви побачите власне зображення та зможете підготуватися до запису, виконуючи такі правила:

ваше обличчя має бути повністю видно;

ваші очі мають бути спрямовані на пристрій відеозапису понад 90% від загального часу мовлення;

ви не повинні читати текст.

4. Натисніть «Увімкнути запис». Ваше зображення з камери зникне, а на екрані монітора з’явиться лише червона кнопка «Завершити запис». Виголосіть монолог (оптимальна тривалість 2-4 хвилини).

5. Натисніть червону кнопку «Завершити запис», коли закінчите відповідь.

Після успішного завантаження Ви побачите записаний відеофайл і зможете переглянути його. Якщо відеофайл виявиться дуже великим, а з’єднання з інтернетом повільним, то браузер може повідомити, що сторінка не відповідає. Натискайте «Зачекати» (можливо, кілька разів), доки сторінка не передасть файл на сервер.

Також записаний файл можна побачити в електронному кабінеті претендента у вкладці «Прогрес» – останнє завдання має бути з покликанням на файл. Це покликання свідчить, що запис вдалося зберегти.

Якщо Ви не побачили записаний відеофайл у кінці виконання цього завдання (або в електронному кабінеті), то зверніться відразу до інструктора!

6. Після виконання завдання цієї частини іспиту натисніть угорі кнопку «Завершити іспит», а тоді кнопку «Так, завершити іспит».

Звертаємо увагу, що в системі іспитування наявні елементи комбінованого прокторингу: це дає змогу оцінювати мовленнєві навички претендентів і контролювати дотримання правил доброчесності. Ознаки грубого порушення Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, а саме правил виконання завдань усної частини, є підставою для екзаменаторів оцінити таку відповідь «негативно», виставляючи за всіма критеріями «0».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux