• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Як підготуватися до іспиту на рівень володіння державною мовою?

Ми зібрали кілька порад, які допоможуть підготуватися до іспиту.

 • Іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків

  Іспитова робота складається із чотирьох частин: «Культура мова» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).

  Підготуватися до частини «Культура мови» допоможуть тлумачні словники української мови, словники іншомовних слів, словники-довідники та посібники з культури мови. Важливо звертати увагу передовсім на значення слів, написання, особливості сполучуваності з іншими словами, а також на точність, логічність і послідовність у побудові фрази.

  Підготуватися до частини «Читання» допоможе читання текстів українською мовою, формулювання питань до них, коментування й обговорення. Важливо зосереджуватися на тому, чи добре ви розумієте зміст прочитаного.

  У частині «Письмо» потрібно прослухати аудіозапис, потім письмово максимально повно відтворити його зміст і висловити власну позицію щодо теми. Для підготовки можна переглядати чи слухати українськомовні телевізійні, радіо- та інтернет-програми, фільми тощо і робити нотатки. Важливо викладати свої думки грамотно, логічно і структуровано.

  Блок «Говоріння» містить два завдання: діалог  і монолог на визначену тему. Підготуватися допоможе активне спілкування українською мовою в різних ситуаціях. Можна обрати цікаву тему і поспілкуватися з друзями або колегами. Рекомендовано записувати своє мовлення, наприклад, на диктофон, прослуховувати й аналізувати. Важливо звертати увагу на правильність, чіткість, логічність, стилістичну доречність висловлювання.

  Увага! Усі чотири частини іспиту рівноважні, результат за кожну становитиме 25 % від загальної кількості балів.

  Програма іспиту за покликанням 

  Зразки іспитових завдань за покликанням 

  Іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України

  Іспит на рівень володіння державною мовою для набуття громадянства України має комплексний характер та складається із чотирьох частин: «Слухання» (12 тестових завдань), «Читання» (31 тестове завдання), «Письмо» (2 завдання відкритого типу), «Говоріння» (3 завдання відкритого типу).

  Підготуватися до частини «Слухання» допоможе щоденне практикування зі сприйняття української мови на слух: теле- і радіопрограми, новини, оголошення, прогнози погоди тощо. Важливо звертати увагу передовсім на загальне розуміння мовлення іншої особи / осіб.

  Підготуватися до частини «Читання» допоможе щоденне читання текстів українською мовою, формулювання питань до них, коментування й обговорення. Важливо зосереджуватися на тому, чи добре ви розумієте загальний зміст прочитаного.

  Блок «Письмо» містить 2 завдання. Перше завдання на створення короткого письмового повідомлення відповідно до поданого опису ситуації (обсяг до 50 слів), друге – на створення докладного тексту за вказаними темою і переліком обов’язкових до висвітлення пунктів. Для підготовки важливо практикувати написання повідомлень, записок, нотаток, листів, розповідей, намагатися викладати свої думки зрозуміло й логічно.

  Блок «Говоріння» містить 3 завдання: 1 – опис ситуації (події, людей, предметів, тварин тощо), зображеної на фото (висловлювання обсягом 10 фраз); 2 – монологічне висловлювання на запропоновану тему (обсяг висловлювання 20–25 фраз); 3 – діалог на задану тему або відповіді на ситуативні питання (обсяг 5 реплік / відповідей з боку претендента). Підготуватися допоможе активне спілкування українською мовою в різних ситуаціях. Можна обрати цікаву тему і поспілкуватися з друзями або колегами. Рекомендовано записувати своє мовлення, наприклад, на диктофон, прослуховувати й аналізувати. Важливо звертати увагу на правильність і зрозумілість Вашого мовлення. 

   

  Увага! Усі чотири частини іспиту рівноважні, результат за кожну становитиме 25 % від загальної кількості балів. Для того, щоб підтвердити рівень володіння державною мовою, необхідний для набуття громадянства України, потрібно отримати загальний результат 50 % +1 бал.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux