• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Як підготуватися до іспиту на рівень володіння державною мовою?

Процедура складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків виглядає таким чином: загальна тривалість іспиту складає 30 хвилин, з них: 20 хвилин – письмова частина (29 тестових завдань) та 10 хвилин – усна (Монолог на визначену тему); максимальна кількість отриманих балів – 63 бали.

Іспитові завдання розроблені із урахуванням Програми іспиту на рівень володіння державною мовою особами, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків ( .pdf , 204.50 Кб ) 

Пропонуємо ознайомитись із зразками завдань іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків ( .pdf , 704.48 Кб )

Підготуватися до складання іспиту допоможе ТРЕНАЖЕР для претендентів.

Будьте особливо уважні при проходженні усної частини іспиту «Монолог»:

1. Натисніть на покликання «Монолог», а далі – «Розпочати обмежений за часом іспит».

2. Прочитайте завдання, кілька хвилин підготуйтеся до виголошення монологу.

3. Натисніть кнопку «Увімкнути камеру», коли будете готові виголосити монолог. На екрані Ви побачите власне зображення та маєте виконати такі правила:

Ваше обличчя має бути повністю видно;

Ваші очі мають бути спрямовані на пристрій відеозапису понад 90% від загального часу мовлення;

Ви не повинні читати текст.

4. Натисніть «Увімкнути запис». Ваше зображення з камери зникне, а на екрані монітора з’явиться лише червона кнопка «Завершити запис». Виголосіть монолог (оптимальна тривалість 2-4 хвилини).

5. Натисніть червону кнопку «Завершити запис», коли закінчите відповідь.

Після успішного завантаження Ви побачите записаний відеофайл і зможете переглянути його. Якщо відеофайл виявиться дуже великим, а з’єднання з інтернетом повільним, то браузер може повідомити, що сторінка не відповідає. Натискайте «Зачекати» (можливо, кілька разів), доки сторінка не передасть файл на сервер.

Записаний іспит збережеться у вкладці «Прогрес» (останнє завдання має бути з покликанням на файл; це свідчить, що запис вдалося зберегти).

Якщо Ви не побачили записаний відеофайл у кінці виконання цього завдання (або в електронному кабінеті), то зверніться відразу до інструктора!

6. Після виконання завдання цієї частини іспиту натисніть угорі кнопку «Завершити іспит», а тоді кнопку «Так, завершити іспит».

Важливо! Система іспитування дає змогу оцінювати мовленнєві навички претендентів і контролювати дотримання правил доброчесності. Ознаки грубого порушення правил виконання завдань усної частини, є підставою для екзаменаторів оцінити таку відповідь «негативно» та виставити за всіма критеріями «0».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux