• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Європейська інтеграція

Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, 

Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони

Переговори між Україною та Європейським Союзом щодо укладення нової угоди на заміну Угоди про партнерство та співробітництво розпочалися у березні 2007 р. відповідно до Плану дій Україна – ЄС.

30 березня 2012 року відбулося парафування Угоди про асоціацію, а 19 липня 2012 року парафовано розділ Угоди щодо створення зони вільної торгівлі.

До середини 2013 року текст проєкту Угоди про асоціацію перекладено українською мовою та мовами держав – членів ЄС.

15 травня 2013 року Колегія Європейської Комісії ухвалила рішення рекомендувати Раді ЄС підписати Угоду, а також дозволити її тимчасове застосування до завершення процедур ратифікації державами – членами ЄС.

9 серпня 2013 року проєкт Угоди оприлюднили на Урядовому порталі.

Офіційна назва – Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбулося в два етапи.

21 березня 2014 року під час Позачергового Саміту Україна – ЄС було підписано політичну частину Угоди (Преамбула, Стаття 1, Розділи І «Загальні принципи», ІІ «Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співробітництво та конвергенція у сфері зовнішньої та безпекової політики» і VII «Інституційні, загальні та прикінцеві положення»).

27 червня 2014 року під час засідання Ради ЄС було підписано економічну частину Угоди (Розділи III «Юстиція, свобода та безпека», IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею», V «Економічне та галузеве співробітництво» та VI «Фінансове співробітництво та положення щодо боротьби із шахрайством»).

16 вересня 2014 року Верховна Рада України та Європейський Парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС є найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію України та найбільшим міжнародним договором з третьою країною, який Європейський Союз коли-небудь укладав. Вона визначає якісно новий формат відносин між Україною та ЄС на принципах «політичної асоціації та економічної інтеграції» і слугує стратегічним орієнтиром системних соціально-економічних реформ в Україні. Передбачена Угодою поглиблена та всеохопна зона вільної торгівлі між Україною та ЄС визначатиме правову базу для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів, частково робочої сили між Україною та ЄС, а також регуляторного наближення, спрямованого на поступове входження економіки України до спільного ринку ЄС.

1 вересня 2017 року після тривалого процесу ратифікації Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності.

Інформацію про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС можна знайти на сайті Урядового офісу з питань євроатлантичної інтеграції. Урядовий офіс є головним органом, який згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. № 346 відповідає за реалізацію завдань у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції та виконання Угоди про асоціацію.

З повним текстом Угоди про асоціацію можна ознайомитися на інтернет-сторінці Верховної Ради України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux