Перший місяць року в Комісії не минув даремно. Ми плідно працювали, тож тепер можемо вияскравити ключові події січня.
Головне! Після технічної перерви, зумовленої необхідністю оновлення іспитової системи, було розпочато іспити на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків та для набуття громадянства.
Почали працювати центри іспитування в 42 уповноважених установах Комісії. Іспити проводять у 20 регіонах України, зокрема й на прифронтових територіях Запорізької та Харківської областей, і в м. Києві.
За результатами складених іспитів у січні видано перші в новому році 1111 державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою. Відмовлено у видачі державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою 13 особам.
925 осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, підтвердили рівень вільного володіння державною мовою.
Комісія затвердила Комунікаційну програму на 2025 piк для інформування суспільства про свою діяльність, формування пріоритетних напрямів комунікації із цільовою аудиторією, забезпечення публічності й підвищення рівня довіри громадян.
Комісія оголосила про потребу в залученні додаткових уповноважених установ у Волинській, Івано-Франківській, Хмельницькій областях та м. Києві.
Комісія доповнила мережу уповноважених установ, які забезпечують проведення іспитів на рівень володіння державною мовою та перевірку й оцінювання їх результатів, призначивши новими уповноваженими установами Волинський національний університет імені Лесі Українки та Київський столичний університет імені Бориса Грінченка.
Комісія ініціювала внесення змін до Програми робіт із напрацювання, затвердження, перегляду стандартів державної мови, доповнивши її новою позицією – напрацювання проєкту стандарту державної мови «Термінологія у сфері кібербезпеки», утворила для цього робочу групу.
Комісія стала асоційованим членом Європейської асоціації екзаменаційних рад з іноземних мов (ALTE, the Association of Language Testers in Europe).
Комісія відкрила реєстрацію для складання іспиту в лютому на 6000 місць. За потреби ця кількість буде збільшена.
Комісія запрошує до складання іспиту всіх, хто потребує підтвердження рівня володіння державною мовою. Реєстрація відбувається на іспитовій платформі https://exam.mova.gov.ua/
Як завжди, усе найголовніше в інфографіці.