Від 16 липня 2021 року стартує іспитування на рівень володіння державною мовою. Підготовку, організацію і проведення іспиту покладено на Національну комісію зі стандартів державної мови.
Іспитова робота складатиметься з чотирьох частин: «Культура мова» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).
У межах тестових завдань кожна правильна відповідь дорівнює 1 балу. Максимальна кількість балів, яку можна набрати за виконання завдань частини «Культура мови», – 42. Максимальна кількість балів за виконання завдань частини «Читання» – 20. За виконання завдання частини «Письмо» претендент / претендентка зможе максимально набрати 37 балів. За виконання завдань частини «Говоріння» претендент / претендентка зможе максимально набрати 59 балів (29 балів – за діалог; 30 балів – за монолог). Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання іспитової роботи, – 158. Усі чотири частини іспиту рівноважні, результат за кожну становитиме максимум 25 % від загальної оцінки. Щоб успішно скласти іспит, результат за кожну із частин іспиту повинен бути не нижчим за половину від максимально можливої кількості балів (для «Культури мови» – 21 бал, для «Читання» – 11 балів, для «Письма» –19 балів, для «Говоріння» – 30 балів). Кількість балів за кожну частину буде пропорційно конвертована у відсотки.
Щоб отримати державний сертифікат про достатній рівень володіння державною мовою необхідно набрати 80 і більше балів (мінімум 50% + 1 бал), високий – 127 і більше балів (мінімум 80 % + 1 бал).
Зі зразком іспитової роботи можна ознайомитися за покликанням.