За останні десятиріччя соціальна політика багатьох європейських країн щодо осіб з інвалідністю зазнала суттєвих змін. Ставлення до цієї соціальної групи людей як до пацієнтів, якими необхідно лише опікуватися, і які не можуть долучатися до активного суспільного життя, змінилося на ставлення до них як до повноправних членів суспільства, що мають рівні права з іншими громадянами країни.
Зміна акцентів у трактуванні концепції інвалідності вимагає забезпечення комплексного підходу у створенні умов, які сприятимуть реалізації прав осіб із порушенням зору, слуху, мовлення та інших категорій осіб з особливими потребами на рівні з іншими громадянами країни. Для цього потрібно долати наявні бар’єри невлаштованого соціуму, удосконалювати законодавчі документи, змінювати ставлення суспільства до проблем інвалідності.
З метою визнання рівності прав людей з інвалідністю на повноцінне життя в суспільстві Національна комісія зі стандартів державної мови розробила й упровадила алгоритм для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для претендентів – осіб з інвалідністю.
Всю необхідну інформацію викладено нижче