Національна комісія зі стандартів державної мови провела низку важливих зустрічей із представниками Українського мовно-інформаційного фонду НАН України з метою розвитку співпраці у сфері створення національної автоматизованої системи лінгвістичних ресурсів та мовної інфраструктури. Особливу увагу приділили питанню стандартизації державної мови. Зокрема, обговорили завдання Національної комісії зі стандартів державної мови щодо збереження та розвитку української мови як державної через напрацювання й затвердження правописних, термінологічних, транслітераційних і транскрипційних мовних стандартів та встановлення методів перевіряння рівня володіння українською мовою.
Лейтмотивом співпраці, на думку сторін, має стати реалізація завдань Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя до 2030 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 березня 2024 р. № 243-р). У цьому контексті розглянули пропозиції щодо створення комплексної автоматизованої системи національних лінгвістичних ресурсів.
Сторони дійшли висновку, що застосування розроблених у Фонді методів роботи з різнорівневим мовним матеріалом, спільні науково-організаційні та технологічні напрацювання зумовлять ефективне розв’язання надважливого державного завдання в галузі стандартизації української мови.
Першим практичним кроком реалізації попередніх домовленостей є організація спільного ініціювального заходу у форматі круглого столу, який стане майданчиком для вирішення концептуальних питань реалізації державної мовної політики.
Ця співпраця відкриває нові можливості для системного розвитку української мови як державної та створення сучасної національної лінгвістичної інфраструктури, що відповідає викликам часу та потребам українського суспільства.