• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Роз'яснення щодо організації іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України
опубліковано 13 липня 2022 року о 14:11


Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» особа, яка має намір набути громадянство України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.

Правові та організаційні засади проведення іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України, визначені Порядком проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409 (далі – Порядок).

Згідно з пунктом 32 Порядку Національна комісія зі стандартів державної мови має право надавати роз’яснення щодо особливостей організації та проведення іспиту на рівень володіння державною мовою для набуття громадянства.

 

І. Реєстрація на іспит

Авторизація в електронній іспитовій системі (обов’язково)

Для реєстрації на іспит необхідно перейти на сторінку інформаційної автоматизованої системи іспитування на визначення рівня володіння державною мовою за адресою: https://exam.mova.gov.ua/ .

Натиснути кнопку «Авторизуватися через id.gov.ua», що розташована на сторінці праворуч вгорі.

Для того, щоб скористатися електронними послугами, треба підтвердити свою особу, використовуючи електронний підпис файловий носій, хмарне сховище, електронні застосунки: Bank ID; НБУ; Дія.Підпис).

Під час першого входу в систему треба обов’язково вказати адресу своєї електронної скриньки. Після цього претендент отримає доступ до особистого електронного кабінету.

Важливо! Якщо претендент послуговується кількома електронними скриньками, то необхідно пам’ятати, за адресою якої з цих скриньок він авторизований в іспитовій системі.

Після отримання доступу до особистого кабінету (на цій же сторінці) необхідно завантажити бланк квитанції про оплату за складення іспиту на рівень володіння державною мовою для набуття громадянства:


Квитанція про оплату

за складення іспиту на рівень володіння державною мовою (для набуття громадянства)


Реквізити

плата за складання іспиту на рівень володіння державною мовою

Отримувач: ГУК у м. Києві/Шевченк.р-н/24060300

ЄДРПОУ: 37993783

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)

IBAN: UA978999980313080115000026011

Призначення платежу: *;101; 24060300; плата за складання іспиту на рівень володіння державною мовою; (ПІП); сума 492,00 грн.; без ПДВ.

(прізвище, ім’я, по батькові претендента)

Копію (скрін) квитанції з підтвердженням оплати надішліть на пошту: inozem@mova.gov.ua

За детальною інформацією звертайтеся за номером телефону (044) 235 00 43

У випадку неправильного введення реквізитів претендент не матиме змоги скласти іспит

 

Подання заяви на іспит

Лише після авторизації в іспитовій системі претендент отримує можливість подати заяву на іспит.

Для цього в особистому електронному кабінеті претендента необхідно перейти до розділу «Усі іспити» та обрати: «Іспит на визначення рівня володіння державною мовою (для набуття громадянства)» (див. Малюнок 3):


Після обрання іспиту претендент подає заяву (натиснувши кнопку «Подати заяву»).

Іспитова система запропонує визначити місце складання іспиту.


Із запропонованого переліку областей претенденту необхідно обрати лише «місто Київ» та одну з уповноважених установ, що має позначку «ДЛЯ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА» 

Далі – у полі «Дата» обрати доступну дату та доступний час.


Якщо претендент не має програмної можливості обрати час та дату в уповноваженій установі для складання іспиту, то місця у відповідній уповноваженій установі зарезервовані іншими претендентами.


Заяви, помилково подані до інших уповноважених установ (без позначки «ДЛЯ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА»), будуть видалені без попередження.

Інформація про час, дату та місце складання іспиту відображена в заяві претендента, яка розміщена в особистому електронному кабінеті (у розділі «Мої заяви» – «Заява»).


Оплата за складення іспиту на рівень володіння державною мовою

(для набуття громадянства)

Відповідно до пункту 51 Порядку оплата здійснюється за рахунок осіб, які мають намір набути громадянство України. Кошти, отримані за складення іспиту, зараховуються до доходів загального фонду державного бюджету. Розмір оплати за складення іспиту становить 492 гривні.

Після подання заяви – обов’язково до дати складання іспиту – претендент повинен здійснити оплату за складення іспиту. Це можна зробити, скориставшись послугами банківської установи або відповідним мобільним банківським застосунком.


Важливо! Здійснивши оплату за складення іспиту, претендент надсилає копію (скрін) квитанції з підтвердженням оплати за складення іспиту до Національної комісії зі стандартів державної мови на електронну адресу inozem@mova.gov.ua.

Квитанцію з підтвердженням оплати за іспит претендент повинен зберігати до дати отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою.


Складання іспиту

Претендент повинен прибути до відповідної уповноваженої установи з:

 • документом, що ідентифікує особу (посвідка на тимчасове проживання тощо):
 • електронним підписом (файловий носій, ID-картка (за умови, що вона містить електронний підпис), хмарне сховище, електронні застосунки: Bank ID; НБУ; Дія.Підпис):
 • копією квитанції з підтвердженням оплати за складення іспиту.

Документ, що ідентифікує особу, претендент пред’являє інструктору обраної уповноваженої установи для перевірки

Копію квитанції з підтвердженням оплати за складення іспиту претендент передає інструктору в уповноваженій установі.


  Отримання/неотримання сертифіката

Згідно з рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови від 24 червня 2021 року № 31 для набуття громадянства України особа має володіти державною мовою не нижче середнього рівня першого ступеня (В1).

Порядок перевірки рівня володіння державною мовою, єдині вимоги до процедури проведення іспитів та критерії оцінювання затверджені рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови від 13 травня 2021 року № 20 (зі змінами).


Особа, яка має намір набути громадянство України, отримує державний сертифікат середнього рівня першого ступеня (В1), якщо за результатами складання іспиту на цей рівень вона набрала від 50 % до 100 % від загальної кількості балів.


За результатами іспиту на визначення рівня володіння державною мовою претендент отримує державний сертифікат в електронній формі.


Державний сертифікат зберігається в Реєстрі державних сертифікатів.


Претендент самостійно завантажує свій сертифікат з Реєстру державних сертифікатів за адресою: https://rds.mova.gov.ua/certificates/list/


Схвалено на засіданні Національної комісії зі стандартів державної мови 22 червня 2022 року (протокол № 51)


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux